Teams for 18, 19, 20 & 21 July

Yorkshire League

League game vs. Scarborough (Home) on Sat 18 July at 12h00. Meet at Club 10h45.

  1. N. Gaywood
  2. W. Root
  3. M. Root
  4. C. Wall
  5. M. Simpson
  6. A. Patmore [w/k]
  7. N. Khan
  8. K. Nayager
  9. J. Jones
  10. M. Dixon [c]
  11. T. Hancock

Scorer: A. Varley

S.Y. Premier

League game vs. Elsecar (Away) on Sat 18 July at 13h00. Meet at Club 11h00.

  1. AJ. Patankar
  2. D. Walton
  3. R. Richards [c]
  4. J. Colton [w/k]
  5. M. Lee
  6. T. Bartles
  7. E. Croft
  8. M. Thompson
  9. B. Woodhead
  10. J. Lomas
  11. M. Longley

Scorer: tbc

S.Y. Division 2

League game vs. Wath (Away) on Sat 18 July at 13h30. Meet at Club 11h00.

  1. E. Callis
  2. N. Priestley
  3. A. Simpson
  4. T. Lister
  5. A. Hampshire
  6. B. Fielding
  7. R. Greaves
  8. C. Pickford
  9. D. Jones [c]
  10. H. Liver
  11. J. Udall [w/k]

Scorer: E. Ramsden

Yorkshire Derbyshire Div 2

League game vs. Stocksbridge (Home) on Sat 18 July at 14h00. Meet at Club 13h00.

  1. G. Layer
  2. T. Leiper
  3. E. Winter
  4. A. Leiper [c]
  5. J. Rooke
  6. I. Davey
  7. B. Rooke
  8. M. Winter
  9. D. Seal
  10. J. Varley [w/k]
  11. O. Hepplewhite

Scorer: tbc

Yorkshire Derbyshire Div 4

League game vs. University Staff (Away) on Sat 18 July at 14h00. Meet at Club 12h30.

  1. S. Atherton
  2. T. Pickford
  3. P. Lister
  4. B. Shaw [c]
  5. H. Wellman
  6. P. Raynor-Garside
  7. A. Udall [w/k]
  8. L. Brennan
  9. S. Woodward
  10. D. Mines
  11. P. Meshram

Scorer: tbc

Yorkshire League

Cup game vs. Yorkshire Academy (Away) on Sun 19 July at 12h00. Meet at Club 10h00.

  1. W. Root
  2. A. Patmore [w/k]
  3. M. Root
  4. C. Wall
  5. D. Adams
  6. M. Simpson
  7. J. Colton
  8. N. Khan
  9. K. Nayager
  10. J. Jones
  11. M. Dixon [c]

Scorer: A. Varley

S.Y.Division 2

League game vs. Tickhill (Home) on Sun 19 July at 13h30. Meet at Club 12h30.

  1. E. Callis
  2. A. Simpson
  3. T. Lister
  4. A. Hampshire
  5. B. Fielding
  6. T. Hancock
  7. D. Jones [c]
  8. H. Liver
  9. J. Udall [w/k]
  10. B. Woodhead
  11. R. Ibbotson

Scorer: E. Ramsden

Mansfield & District League

League game vs. South Normanton (Kirkby Portland) on Sun 19 July at 14h00. Meet at Club 12h00.

  1. AJ. Patankar
  2. G. Layer [c]
  3. E. Winter
  4. E. Croft
  5. T. Leiper
  6. R. Waller
  7. T. Bartles
  8. M. Winter
  9. J. Varley [w/k]
  10. E. Rushworth
  11. D. Mines

Scorer: tbc

SCCC XI

2 day game vs. Indian Cricket Master’s Academy (Home) on Mon 20 & Tue 21 July at 11h00. Meet at Club 09h45.

  1. J. Root
  2. D. Walton
  3. J. Tasker
  4. E. Callis
  5. T. Lister
  6. R. Richards [c]
  7. A. Patmore [w/k]
  8. M. Thompson
  9. K. Nayager
  10. J. Jones
  11. T. Hancock
  12. Ben Fielding & Jonny Udall

Scorer: A. Varley

4 thoughts on “Teams for 18, 19, 20 & 21 July

  • 19th July 2009 at 5:04 pm
    Permalink

    Match v the Indian tourists scheduled to start tomorrow has been cancelled due to their late arrival (scheduled for Wednesday morning).

  • 15th July 2009 at 3:26 pm
    Permalink

    I have just had a call from John Blain of Yorks Academy that Sunday’s YL Cup semi final is to be played at Headingley and not Weetwood.

Leave a Reply